Instagram'a Yeni Özelikler Geliyor!

Bir süre sonra Instagram ile Facebook'un birleşmesi bekleniyor. Böylece kullanıcılar her iki platform arasında hızlı bir şekilde geçiş yapabilecekler...

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformu Instagram, getirdiği yenilikleri ile kullanıcılarına en iyi sosyal paylaşım ortamı sunmaya devam ediyor.

Twitter üzerinden sızan bilgilere göre Instagram, bazı özelliklerini test aşamasına koymuş. Test edilen bu özellikler için şirket net bir açıklama yapmamakla beraber ilerleyen zamanlarda bu özelliklerin geleceğine zaten kesin gözüyle bakıyordu. Bir bakıma resmi olmasada kesinleşmiş oldu diyebiliriz.

Öncelikli olarak uygulama, yakın zamanda kullanıcılarının ne kadar zaman harcadığını gösteren bir özellik üzerinde çalışıyor. Böylelikle kullanıcılar uygulama içerisinde ne kadar vakit harcadığını görebilecek. Özellikle küçük kullanıcılarımız için yararlı bir özellik olacağına inanıyorum.

Bu özelliğe ek olarak Instagram, Facebook ile giriş kısmında bazı yenilikler yapacak gibi duruyor. Bu yenilikler sayesinde uygulama, Facebook bildirimlerinizi de gösterecek. Yani, Facebook ile entegre halde çalışacak. Böylelikle bildirimlere bakma ihtiyacı hissetmeden direkt Instagram'dan önizleme yapabileceksiniz. Henüz bunların bir iddiadan ibaret olduğunu belirtmekte fayda var. Ne zaman geleceği belli olmayan bu özellikler, büyük ihtimalle ilk olarak beta kullanıcılarına sunulacaktır.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları