Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram kullanmak istemeyen ya da mevcut hesabını dondurmak isteyen kişiler Instagram ayarları aracılığı ile bu işlemlerini kolay bir şekilde yapabilir.

En çok kullanılan sosyal medya ağlarından birisi olan Instagram’da kullanılan hesapların dondurulması mümkündür. Bu bakımdan kişiler istediği zaman hesabını dondurabilmektedir. Instagram hesabını dondurmak isteyen kişilerin Instagram hizmet politikalarında belirtilen bazı detaylara dikkat etmesi gerekmektedir. Instagram hesap dondurma işlemleri haftada sadece 1 kere yapılabilmektedir. Bu nedenle kişilerin bu detaya dikkat etmesi gerekir. Ayrıca Instagram hesabı dondurulduğunda 3 gün boyunca hesabın tekrar aktif olması da mümkün değildir.

Instagram hesap dondurulduğunda hesap üzerinden herhangi bir bilgi kaybı olmazken, sadece tüm bilgiler gizlenir. Bu bilgiler arasında kişilerin profilinde yer alan tüm bilgileri, fotoğrafları ve beğeni gibi işlemler yer almaktadır.

Instagram dondurmak için Instagram internet sitesine giriş yapılarak, oturum açılmalıdır. Oturum açıldıktan sonra ise profil düzenle bölümünde yer ala hesabımı geçini olarak kapata tıklanarak kişiler hesap dondurma işlemlerini başlatabilir.

Bu ekranda kişileri neden Instagram hesabını dondurduğu gibi farklı sorular yer almaktadır. Kişiler bu alanlara istediği şekilde yanıt vererek, Instagram dondurma işlemlerini tamamlayabilir.

Instagram hesabını dondurmak isteyen kişilerin işlemlerini basit bir şekilde yapabilmesi mümkündür. Bu açıdan sizler de belirtilen adımları takip ederek ücretsiz bir şekilde şilemlerini yapabilirsiniz.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları