Instagram 600 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Instagram'ın son dönemlerde hızla artan kullanıcı sayısı platformu daha da büyütürken uygulamanın 600 milyon kullanıcıyı aştığı belirtildi.

Üstelik son 100 milyon sadece geçtiğimiz son aylarda kazanıldı. Bu rakam oldukça etkileyici çünkü dokuz ayda 500 milyona çıkan site son aylardaki atılım ile 600 milyona çıktı. Dolayısıyla Instagram'ın kullanıcı büyümesinin giderek hızlandığından söz etmek mümkün. Bu noktada Snapchat güncellemeleri ve özel olarak yürütülen Snap stratejisinin de bu konuda yardımcı olduğu söylenebilir.

Yeni Özellikler Tutuldu

Instagram, son birkaç ayda, hatta Snapchat'tan esinlenilmeyen bazı özellikler de ekledi. Fotoğrafları paylaşıp tek yerden takip etmek, fotoğrafları ve videoları göndermek, kaybolan medya, Hikayeler ve hatta canlı video imkanı sistem için oldukça önemli bir destek sağladı. Bağımsız bir sosyal ağ olarak tanımlanabilecek durumda olan Instagram için şu anda her şey yolunda gidiyor ve önümüzdeki dönemlerde artacak kullanıcı sayısı ile birlikte Instagram’da pek çok şey değişebilir.

Instagram için her ne kadar gündemde Snapchat özelliklerinin alınması nedeniyle eleştiriler yer alsa da mevcut kullanıcı istatistiklerine bakıldığında bu değişikliklerden ve yeniliklerden kullanıcıların olumlu yönde etki gördüğü ve sistemi daha çok benimsediği görülüyor. Bu açıdan Instagram için belirlenen stratejilerin etik yönü dışında tamamen doğru olduğu söylenebilir. Bakalım Instagram için önümüzdeki dönemler neler getirecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları