İnsan Vücudundaki Enfeksiyonları Işık Yayarak Bildiren Yara Bandı

İnsanların yaşamış olduğu kazalarda vücutlularında genellikle açık bir yara oluşuyor. Bu yara zamanla temizleniyor ve dışarıyla bağlantısı kesilmesi gerektiğinden dolayı düzenli olarak bandajlanıyor.

Oldukça büyük açık yaralarda ise kimi zaman pansuman bile kurtarmıyor bunun için erken aşamada teşhis edilen enfeksiyonların temizlenmesi gerekiyor böylece tedavi süreci çok daha hızlanıyor. İngiltere sınırlarında gelişimi yapılan bandaj protipini görünüş olarak sıradan bandajlardan farklı olmasa bile içerisinde çok daha yararlı olacak bir teknoloji bulunuyor.

Jel benzeri bir maddenin yer aldığı bandaj, Bakteri ile temas ettiğinde üzerindeki zararsız floerasan yeşil renkte yanmaya başlıyor bu durumda doktorlar enfeksiyonlu bölgenin tespitini çok daha erkenden yapıyorlar. Normal süreçte doktorlar yaranın enfeksiyon kapmaması adına da direkt olarak antibiyotik tedavisine başlıyor fakat bu antibiyotiği gereksiz yere kullanmakta ortaya istenmeyen direncin durumu çıkartıyor. Şimdilik prototip aşamasında olan bandajın ne zaman hayatımıza gireceği henüz bilinmiyor. İzlemek için buraya tıklayın.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi