İngilizce Google Play Nasıl Türkçe Yapılır?

Google Play için güncelleme alan kişiler dilin İngilizce olması nedeniyle sorun yaşarken, Google Play’i Türkçe yapma işlemleri ile siz de kolay bir şekilde Google Play’i Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Android işletim sistemine sahip cihazların uygulama ve oyun mağazası olarak kullanılan Google Play, son güncelleme ile birlikte ilginç bir sorunun yaşanmasına neden oldu. Türkçe olarak kullanılan uygulama güncelleme sonrasında İngilizce olurken, bu konuda kişilerin özellikle yabancı dili bilmemesi, kullanımda ciddi sıkıntılara neden oldu.

Google Play Nasıl Türkçe Yapılır?

Google Play’i Türkçe yapmak isteyen kişilerin cihazları üzerinden yapacağı işlemler ile birlikte kolay bir şekilde çeviri yapabilmesi mümkün. Bu konuda ilk olarak kişilerin cihazlardaki ayarlar bölümünü açması gerekiyor. Ayarlar bölümü açıldıktan sonra ise uygulamalar bölümüne giriş yapılması gerekiyor. Uygulamalar bölümünde Google Play Store seçimi sonrasında sağ üst köşede yer alan… Seçimi ile ek seçenekler açılmalıdır.

Ek seçeneklerine tıklanmasının ardından ise kişilerin güncellemeleri kaldır seçeneği ile güncellemeleri kaldırması gerekiyor. Güncelleme kaldırma işlemleri tamamlandıktan sonra ise Google Play tekrar Türkçe olarak kullanılabilir hale gelecektir bu bakımdan önümüzdeki günlere gelecek yeni güncelleme ile birlikte Google Play’in sorunsuz versiyonuna geçiş yapabilirsiniz. Fakat bu güncellemeye kadar ya Google Play’i İngilizce kullanmanız ya da belirtildiği gibi versiyonu düşürmeniz gerekiyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları