İnanılmaz Aile 2 Rekor Kırdı!

Heyecanla beklenen İnanılmaz Aile 2, vizyone girmeden önce satış rekorları kırdı...


Pixar'ın merakla beklenen yeni nesil animasyon filmi İnanılmaz Aile 2 Incredibles 2 rekor bir başlangıç ile gelecek.
Amerika'nın en büyük sinema bileti satış sitesi Fandango filmin biletlerini günler öncesinden ön satışa sundu. İnanılmaz Aile 2'de daha önce yapımı "Kayıp Balık Dori"nin elinde tuttuğu ön satış aşamasında en çok bilet satan animasyon filmi ünvanını elde etti.

Fandango'nun filme bilet alan 1000’den fazla kişiyle yaptığı ankette de ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Filme bilet alanların yüzde 87’si yönetmen Brad Bird’ün hayranı olduğunu, yüzde 85’i İnanılmaz Aile'yi birden fazla kez izlediğini, yüzde 60’ı dörtten fazla izlediğini, yüzde 75’i ilk filmi vizyona girdiği 2004 senesinde beyaz perdede izlediğini ve yüzde 74’ü ise Samuel L. Jackson’ı tekrar Frozone olarak izleyeceği için heyecanlı olduğu söyledi.

Tahminlere göre, 4400'den fazla salonda vizyona giren İnanılmaz Aile 2'nin Kuzey Amerika'daki ilk hafta sonunda 125 ile 140 milyon dolar gişe hasılatı elde etmesi bekleniyor. Fandango'nun eski ön satış rekortmeni Kayıp Balık Dori ilk hafta sonunda Amerika'da 135 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Filmin toplam ABD gişesinde 486 milyon dolar ve dünya gişesi de 1 milyon doların üzerindeydi.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları