iFixit Bu Sefer iPhone 7 Kulaklık Adaptörünü Parçaladı

Daha önce iPhone 7’yi paramparça yapan iFixit ekibi bu kez de iPhone 7'nin adaptörünü masaya yatırdı. İşte kulaklık adaptörü ile ilgili yapılan çalışma.

Telefonların tamir edilebilirliğini ve donanımlarını incelemek adına paramparça yapan ve böylece telefonların en küçük detaylarına kadar öğrenilmesini sağlayan iFixit ekibinin bu seferki oyuncağı iPhone 7’de kullanılan kulaklık adaptörü oldu. iPhone 7’nin tanıtılması ile birlikte büyük bir ilgi çeken ve aynı zamanda pek çok tartışmaya da yol açan bu adaptör için yapılan çalışmalar ile birlikte iFixit farklı bilgileri de göstermeyi başardı.

X-Ray’e Soktular

İFixit ekibi cihazı parçalarına ayırmakla da kalmadı ve x-ray cihazını da kullanarak görüntüleri inceledi. Bu bakımdan oldukça ilginç sonuçlara ve görüntülere de ulaşılmış durumda. iFixit tarafından yapılan çalışmada bugüne kadar bilinmeyen kod adı da ortaya çıktı. Adaptör için Apple’ın 338S00140 A0SM1624 TW kod numarasını kullandığı da görüldü.

Yapılan çalışmalar ile birlikte adaptörün özelliklerini gözler önüne sermek mümkün olurken, çok şaşırtıcı sonuçlara ulaşılmış değil.

Resmen Yayınlandı

iFixit tarafından yapılan inceleme hakkında resmi internet sitesi üzerinden detaylı bir rapor da yayınlandı. Raporda çalışmalar ile ilgili tüm bilgileri öğrenebilir ya da daha f azla görsele de erişim sağlayabilirsiniz. Rapor için tıklayın.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları