IFA 2018'de BlackBeryy Key2 LE Fırtınası!

Akıllı telefon üreticisi yeni akıllı telefonu BlackBerry Key2 LE, IFA 2018 fuarında resmen tanıtıldı...


Geçtiğimiz günlerde internete düşen BlackBerry Key2 LE akıllı cep telefonu resmi olarak tanıtıldı. Almanya'nın Berlin şehrinde düzenlenen IFA 2018 teknoloji fuarında duyurulan telefon sızıntılarını doğrulayacak özelliklere sahip.

IFA 2018'de BlackBerry Key2 LE sürprizi. android işletim sisteminden güç alan yeni modelin BlackBerry Key2 adındaki sürümü daha önce tanıtılmamıştı. Key2 de klasik BlackBerry çizgileri içeren bir telefondur. Fiziksel klavyeye sahip olan 4.5 inçlik 1080x1620 piksel çözünürlüklü bir ekranla geliyor. Telefonda Key2 modelle aynı ekran ve klavye bulunuyor.

Telefonun ana kamerası ise 13+5 megapiksel çözünürlük sunuyor. Telefonun ön yüzünde 8 megapiksel çözünürlüklü kamera bulunuyor. Snapdragon 636 çipsetini kullanan telefon 4GB RAM, 300 mAh pil, parmak izi okuyucu, 64 GB dahili depolama ve microSD kart yuvası gibi özellikleri barındırıyor.

Key 2 modelinin uygun fiyatlı sürümü olacak BlackBerry Key2 LE, 339 dolar fiyat etiketi ile eylül ayından itibaren yurtdışında satışa sunulacak. Türkiye pazarında resmi olarak bulunmayan BlackBerry'nin bu modeli bir ihtimal paralel ithalat ya da kullanıcıların kendilerinin getirip satması ile bulunabilir.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları