Huawei'den Yeni Google Pixel Tablet Gelebilir

Google’ın mobilde yaptığı Pixel değişikliği sonrasında tablet için de atağa geçtiği iddia edildi.

Huawei tarafından gelen son bilgilerde markanın özel bir Google Pixel Tablet üzerinde çalıştığı öne sürüldü. Konuyla ilgili bugüne kadar ne Google ne da Huawei bir açıklama yapmazken, gelen bilgilerde telefonların yanı sıra Pixel için artık tablet serinin de başlayacağı iddia edildi.

Nexus Sonlandı!

Pixel için yapılacak tanıtımları ardından Google Nexus serisini tamamen sonlandıracak ve artık Nexus cihaz üretimi yapılmayacak. Piyasaya ilk olarak Google Pixel ve Google Pixel XL modelleri ile giriş yapacak Pixel ailesi aynı zamanda tablet serisiyle de desteklenecek.

Konuyla ilgili yapılan paylaşımlarda kaynak Evan Blass olurken, Evan Blass yaptığı paylaşımda 7 inç ekrana sahip ve 4 GB RAM’i bulunacak bir tablet için Huawei’nin çalışmalara başladığını söyledi. 2016 öncesinde cihazın satışa çıkacağı belirtilirken, bu cihazın tanıtımı da Google Pixel ve Google Pixel XL modelleri ile birlikte yapılabilir gibi duruyor. Google Pixel ve Google Pixel XL için Ekim ayları işaret edilirken, bu tarihe kadar tablet için de çalışmaların tamamlanmış olması mümkün. Bu bakımdan Google Google Pixel ve Google Pixel XL ile birlikte bir tablet modelini de piyasaya sunarak bu konuda önemli bir giriş sağlayabilir. Öyle ki bugüne kadar Nexus cihazlar ile önemli bir başarı yakalayan Google yenilenen telefon ve tabletleri ile birlikte çıtayı daha da yükseltebilir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları