Huawei'den Tizen Atağı!

Huawei Android Wear yerine Tizen kullanmaya başlayacak. İşte detaylar.

Huawei giyilebilir teknoloji alanında çalışma yapan markalardan birisi olurken bugüne kadar firmanın işletim sistemi tercihi Android olmuştu.

Android bir işletim sistemini tercih edildiği farklı cihazları ile sektöre giriş yapan Huawei, konu ile ilgili yeni çalışmalar ve yenilikler peşinde. Resmi olarak açıklamalar yapılmamış olsa da marka tarafından bundan sonraki süreç içerisinde Android Wear işletim sisteminin kullanılmayacağı ve bu nedenle de Android'in giyilebilir teknolojide artık terk edildiği öğrenildi.

Android Wear Yerine Tizen

Huawei tarafından böyle bir kararın alınmasının asıl nedeni şu ana kadar paylaşılmamış olsa da markanın Samsung ile ortaklığa giderek Tizen işletim sistemine yer vereceği belirtildi. Bu bakımdan Samsung ile Huawei arasında gelişen son ilişkiler iki markanın daha da yakınlaşmasını ve ortak çalışmalar yapmasını sağlarken markaların birbirine bu yönde destek vereceği de görüldü.

Samsung Ve Huawei Gücü

Bu doğrultuda Huawei tarafından işletim sistemi konusunda yeni bir kararın alınmasında oldukça makul. Tizen işletim sistemini geliştirmek ve çok daha fazla cihazda yer almasını sağlamak isteyen Samsung'un Huawei’ye bu konuda destek verecek olması hem farklı bir işletim sisteminin piyasaya sunulmasına sağlayacak hem de Huawei tarafından üretilecek akıllı saatlerde kullanıcıların daha etkin bir işletim sistemini tercih etmesi mümkün olacak.

Samsung bugüne kadar çıkardığı tüm giyilebilir teknoloji ürünlerinde kendi işletim sistemini kullanmayı tercih ederken Huawei tarafından da desteklenecek bu durum sayesinde Samsung'un özel işletim sistemi daha çok ön plana çıkmaya başlayacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları