Huawei Yeni Akıllı Saatiyle Geldi

Son dönemlerin en etkili markalarından birisi olan Huawei, yeni yaptığı tanıtımlarda akıllı saatini görücüye çıkardı.

Akıllı saatlere olan ilgi günden güne artarken pek çok farklı marka da bu alanda yeni üretimleri ile var olmaya çalışıyor. Sektöre katılan son model Huawei tarafından tanıtılırken yapılan tanıtımlarla gelirken, Huawei Honor Watch S1 adı verilen yeni model özellikleri ile görücüye çıkarıldı.

Düşük Etiket!

103 dolar gibi düşük bir etiket fiyatı üzerinden satılacak olan akıllı saat, etiket fiyatı ile birlikte ilgi çekerken kullanıcıların bu yeni modeli ilgi göstermesi bekleniyor. Piyasadaki kullanımda olan pek çok farklı akıllı saatin yüksek etiket fiyatı üzerinden satılması bu konuda giyilebilir teknolojinin alınmasını zorlaştırırken, Huawei düşük etiket fiyatı ile piyasaya girerek bu konuda farkı yakalamayı başarmış durumda.

Yuvarlak Tasarımla Geldi

Yapılan açıklamalarda yuvarlak bir ekranın tercih ettiği görülen akıllı saat aynı zamanda suya karşı da oldukça dayanıklı. 50 metre derinliğe kadar saatin kullanılabileceği ifade ederken aynı zamanda 6 saate kadar kullanım süresi bulunuyor.

Kişilerin sağlık takibi gibi pek çok işlemi aynı şekilde yapabileceği akıllı saat, bu bakımdan piyasadaki pek çok modelle aynı özelliklere sahip. Fakat etiket fiyatına bakıldığında etiket fiyatı ile yeni cihaz oldukça düşük durumda.

Tablet De Geldi!

Yapılan tanıtımlarda aynı zamanda yeni bir tablet modeli daha piyasaya sunuldu. Bu bakımdan Huawei en akıllı saati hem de yeni tableti ile piyasaya iddialı bir giriş yaparken, 150 dolardan satılacak olan tablet yine 25 Ekim tarihi itibariyle raflardaki yerini alacak. İki farklı modeli piyasaya giriş yaparak yüksek satış rakamlarını hedefleyen Huawei’nin 2016 yılı bitmeden gerçekleştirdiği bu hamle 2016 yılını çok daha iyi bir şekilde kapatmasını sağlayabilecek durumda.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları