Huawei P9 9 Milyon Barajını Aştı

Huawei tarafından piyasaya sunulan Huawei P9 modellerinin satış rakamları resmi olarak açıklandı. İşte konuyla ilgili paylaşılan detaylar.

Huawei için 2016 yılı oldukça etkin bir şekilde geçerken markanın Huawei P9 adı ile piyasaya sunduğu yeni telefon modeli piyasada oldukça ilgi çekti. Öyle ki yapılan son açıklamalarda yeni telefon modelinin 9 milyon satış rakamına ulaştığı belirtilirken böylesine yüksek bir satış rakamının elde edilmesi markanın hedeflerine ulaşmasını da kolaylaştırdı.

İlgi Oldukça Fazla

Yapılan resmi açıklamalarda satışa çıktığı ilk gün itibariyle piyasada en çok satış yapan modellerden bir tanesinin Huawei P9 olduğu belirtilirken Nisan ayı itibariyle satışa çıkan telefon şu ana kadar dokuz milyon satmış durumda.Eylül ayına kadar yapılan satış işlemlerinde telefonun 6 milyon satış rakamına ulaştığı belirtilirken Eylül ile Aralık ayındaki süreç içerisinde 3 milyon satış daha gerçekleştirildi.

Farklı özellikleri ve uygun etiket fiyatı ile kullanıcıların ilgisini çekmeye başaran Huawei P9 Bu bakımdan yüksek satış rakamlarına da kolay bir şekilde ulaşabilmiş durumda. Telefon için yapılan tanıtımlarda özellikle telefonun kamerasının oldukça cazip özelliklerde olduğu belirtilirken bu kamera özellikleri ve ek donanımlar ile birlikte Huawei P9 piyasadan yüksek bir etki almış durumda. Önümüzdeki günlerde Huawei P9 modelinin daha da fazla satması ve 2016 yıl geneline iyi bir şekilde geride bırakması bekleniyor

Telefonun özellikleri ise şöyle;

5.2 inçlik Full HD ekran

Kirin 955 yonga seti

3GB RAM

3000mAh batarya

Leica imzalı çift kamera

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları