Huawei P20 Pro Kullanıcılarına Android 9 Pie Müjdesi!

Huawei'nin en dikkat çeken amiral gemisi Huawei P20 Pro için Android 9 Pie güncellemesi yayınlandı...

Huawei'nin en dikkat çeken amiral gemisi Huawei P20 Pro için Android 9 Pie güncellemesi yayınlandı. Honor View 10 ve Huawei Mate 10 Pro modelleri için de geçtiğimiz günlerde Android Pie güncellemesini yayınlayan Huawei, şimdi de bu güncellemeyi P20 Pro kullanıcılarına sunuyor.

Yeni güncelleme ile beraber batarya süresine katkı sağlayan adaptif batarya özelliğine kavuşan P20 Pro, uygulamaların işlemciye olan yükünü azaltıyor. Akıllı yanıtlama özelliğininde bulunduğu güncellemede bildirim merkezinden gelen mesajların içeriğine göre önerilen hızla yanıtları kullanabilmek mümkün hale geliyor.

Buna ek uygulama eylemleri özelliği sayesinde P20 Pro kullanıcıların alışkanlıklarını belirtiyor ve buna göre tepki veriyor. P20 Pro için yayınlanan güncelleme şu anda CLT-L09C432E5R1P7 model numarasına sahio modeller için indirilmeye sunuldu.

Güncellemenin size de gelip gelmediğini kontrol etmek için ayarlardan güncelleme ekranına gitmeniz gerekir. Eğer güncellemenin gelmesini beklemek istemiyorsanız 2.9GB boyutundaki firmware dosyasını indirerek P20 Pro'ya Android Pie'yi kurabilirsiniz.

Dosyayı indirdikten sonra P20 Pro’ya aktarın. Aktarım bittiğinde Dload klasörü içerisinde Update.APP dosyasının olduğunu kontrol edin. Daha sonra P20 Pro’nun Ayarlar menüsünde bulunan Güncelleme menüsünü açın.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları