Huawei Kirin 980 Gümbür Gümbür Geliyor!

Huawei IFA 18 etkinliğinde Kirin 980 yonga setini bizlere sunuyor. Huawei bu sefer, çok daha güçlü bir yapay zeka performansı ile geliyor...


Huawei'nin yeni amiral gemisine güç verecek olan Kirin 980, IFA 18 etkinliği kapsamında tanıtıldı.
Geçen yıl yapay zeka özellikleri ile öne çıkan Kirin 970, Huawei'nin yüzünü güldürmeyi başardı. Şimdi de daha iyisini başarmak için şirket yeni yonga setini kullanıcıların beğenisine sundu. IFA 2018 fuarında Kirin 980 yonga setini tanıtan Huawei, bu sefer çok daha güçlü bir yapay zeka performansı ile karşımızda olacak.

Huawei, Kirin 980'in yeni teaser'ını geçtiğimiz günler yayınladı. Hem CPU hemde GPU tarafında çok ciddi yapay zeka iyileştirmeleri sunması beklenen Kirin 980, 7nm üretim süresiyle daha az güç tüketimi ve çok daha yüksek performans sunacak.

Dört adet Cortex A76 ve dört adet Cortex A55 çekirdeği olmak üzere sekiz çekirdekle gelecek olan Kirin 980, GPU ve yeni bir NPU'ya sahip olacak. 2.8 GHz saat hızına sahip olacak olan Kirin 980, yeni gelecek olan Huawei amiral gemilerine güç verecek.

İlk olarak Mate 20 modeli ile karşımıza çıkacak olan Kirin 980, piyasada bulunan birçok telefon markasına kafa tutacak gibi duruyor.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları