Huawei, Honor Magic İle Yapay Zeka Kullandıracak

Huawei tarafından piyasaya sunulan Honor Magic için her gün yeni bilgiler gündeme gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan ve Honor Magic adı verilen yeni telefon modeli özellikle Magic Live adı verilen özel bir uygulamaya sahip. Bu uygulama üzerinden yapay zekanın kullanılması mümkün olurken kullanıcılar ilk defa telefonda böyle bir imkandan yararlanacak.

Beyaz ve altın siyah gibi farklı renk seçeneklerinin bulunduğu telefon tasarımı ve teknik özellikleriyle oldukça dikkat çekiyor. Yapay zekanın öğrenebilir durumda olması telefon üzerinden yapılacak pek çok işlemi desteklenmesini sağlayacak.

Yapay zeka ile kişilerin telefon kullanımları üzerinden çeşitli verilerin elde edileceği ve verilere göre telefonun otomatik bir şekilde kullanıcılara seçenekler sunacağı belirtildi. Öyle ki karanlık bir ortama giren kullanıcının flaş açtığı tespit edildikten sonra her karanlık ortama girildiğinde flaşın açılıp açılmayacağı ile ilgili seçenekler ekranda ön planda tutulacak. Böylece kullanıcılar telefonu günlük yaşamda daha pratik bir şekilde kullanabilecek.

Güvenlik Unutulmadı

Üstelik ön kamerada yer alan özel bir sistem sayesinde telefonun sadece eller ve gözler üzerinden açılabilmesi de mümkün. Akıllı yüz tanıma özelliği bu açıdan bugüne kadar sunulan en cazip ve farklı özelliklerden birisi olarak görülüyor.

Telefon ile ilgili teknik özellikler ise şöyle açıklanmıştı;

2.3 GHz'lik sekiz çekirdekli Kirin 950 işlemci

4 GB RAM

64 GB Dahili hafıza

2.900 mAh kapasiteli pil

Hızlı şarj özelliği

25 dakikada full şarj

2560 x 1440 piksel çözünürlük

5 inçlik AMOLED ekran

12 megapiksel arka, 8 megapiksel ön kamera

Parmak izi sensörü

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi