Huawei, 6G üzerinde çalıştığını açıkladı!

4G ile bitmedi, Huawei 6G üzerinde çalışmaya başladığını söylüyor.

Çin merkezli teknoloji devi Huawei yakın zamanlarda 5G'nin yaygın olarak piyasalara sürülmesinden önce 6G çalışmalarına başladığını duyurmuştu. Henüz dünyada 5G teknolojisine tam olarak geçilmemişken Çinli teknoloji devi Huawei 6G teknolojisinin çalışmalarına başladı.

Huawei tarafından bu konu ile ilgili bir süredir yapılacak olan açıklamayı bekliyorduk. Sonunda beklenilen oldu ve Huawei, 6G ile ilgili açıklamalar yaptı. Bunun beraberinde İsveç, Güney Kore ve İngiltere gibi ülkelerde 5G teknolojisi konusunda önemli bir yerde olan Huawei yeni çalışamasıyla ilgili ilk duyuruyu da yapmış oldu. Söz konusu yapılan açıklamaya göre Huawei 6G teknolojisi için Ar-Ge'ye başlamış bulunuyor.

Öte yandan 5G teknolojisi için de ilgili çalışmalarına devam eden şirket Uluslararası Medya İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Joe Kelly, konu ile ilgili şirketin 2009 yılından bu yana 5G için 5 milyar dolar yatırım yaptığını açıkladı. Ayrıca Kelly, Huawei 6G üzerinde çalışmaya başlamış olsa da ekibin şuan için küçük olduğunu belirtti.

Peki siz Huawei'nin yatırımlarını nasıl buluyorsunuz?

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları