HTC Piyasadan Çekilebilir

HTC tarafından piyasaya sunulan telefonların çok fazla ilgi görmemesi farklı spekülasyonların da gündeme gelmesi neden oldu.

Mobil sektörün önemli markalarından olan HTC sanal gerçeklik başlıkları ve telefon modelleriyle oldukça iddialı bir şekilde pazara giriş yapsa da piyasadan alınan sonuçlar şu an için firma adına yeterli değil. Akıllı telefon piyasasında uzun zamandan beri kötü bir çizgide ilerleyen HTC yaşanan zararlar sonrasında piyasadan çekilebileceği şeklinde yorumların yapılmasına neden oldu. Öyle ki geçtiğimiz günlerde gündemde yer alan pek çok haberde HTC’nin rekabetten dolayı artık piyasada var olma gücünün kalmadığı ve daha fazla zarar yaşamamak adına bir piyasadan çekilme kararı aldığı belirtildi.

İddialar Güçlü

Samsung, Apple ve Huawei gibi pek çok markanın arkasında çok düşük bir paya sahip olan ve gücünü giderek kaybeden HTC’nin böyle bir karar alması mevcut ekonomik tabloya göre makul görünüyor. Fakat HTC gibi bir telefonu devinin telefon pazarından çekilmesi de mobil sektör için bir o kadar kayıp yaratacak. Şu ana kadar resmi bir şekilde açıklama yapılmamış olmasına karşın önümüzdeki günlerde firma tarafından alınan bu şok karar için resmi bir açıklama yapılabilir. HTC gibi bir markanın piyasadan çekilecek olması mevcut markalar için de kullanım oranlarını arttıracak bir durum yaratacak. Bu bakımdan firma tarafından yapılan resmi açıklama sonrasında sektördeki dengelerinin değişmesi bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları