HP'den Yeni Chromebook Modeli

Özellikle baktığımız da gelişmiş olan ülkeler içerisinde ve okul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen programla da ön plana çıkmaya başaran Google imzasına sahip Chrome OS işletim sistemini üzerinde barındırılan oldukça uygun fiyata sahip olan

HP tarafına baktığımız da Chromebook 11 modeline güncelleme yapmadan geçti ve direk Chromebook 11 G4 modelini 200 Dolar değerinden satışa sundu. Daha önceki modelinde ise G3’e nazaran fiyatı 40 Dolar daha düşen yen model içerisinde 11” değerinde TN panel ve HD ekran, 2 GB RAM, 16 GB depolama alanı, Intel firmasının geliştirdiği Celeron N2840 Bay Trail CPU gibi giriş seviyesine sahi olan özellikleri yer alıyor.

Bir kademe daha yüksek olan fiyata baktığımız da ise 4GB değerinde ki bellekli versiyon da karşımıza çıkıyor. Diğer opsiyonel özellikleri içerisinde geniş açılı olan IPS ekran ve 16 yerine de 32 GB alanına sahip olan depolama desteği bulunuyor. Depolama alanı sınırlarını geride bırakarak için de 100 GB değerinde ki Google Drive devreye sokulabiliyor.

Cihazın bağlantı taraflarına baktığımız da ise karşımıza Bluetooth 4.0 LTE ve 802.11 ac Wi-Fi USB 2.0 ve 3.0 portlarına ek olarak HDMI ve 3.5 mm kulaklık çıkışları olarak boy gösteriyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları