HP'den Bilgisayarı Şarj Eden Çanta

HP sürekli seyahat etmek zorunda kalan kullanıcıları için sırt çantası içinde dahili olarak taşınabilir şarj cihazını tanıttı

Dizüstü bilgisayar pazarındaki önemli üreticilerden Hewlett Packard (HP) özellikle sık sık şehir dışına ya da yurt dışına seyahat etmek zorunda kalan kullanıcıları için sırt çantası içinde dahili olarak taşınabilir şarj cihazını tanıttı. Buna göre kullanıcılar ek bir cihaza gerek kalmadan çantadan direk bilgisayarlarını şarj edebiliyorlar.

HP’nin yeni tanıttığı sırt çantasında dahili olarak 22.400 mAh kapasiteli şarj cihazı yer alırken bu sırt çantası sayesinde kullanıcılar herhangi bir taşınabilir şarj cihazına gerek duymadan dizüstü bilgisayarlarını ya da telefonlarını şarj edebilecekler. Ayrıca sırt çantasında yer alan Dahili GPS sayesinde kaybolma durumlarında çantanın yeri tespit edilebiliyor.

Tasarım açısından şık olduğu kadar pratik ve kullanışlı yapısıyla da oldukça dikkat çekiyor. HP’nin dahili taşınabilir bataryalı çantası Kasım ayında 200 dolardan satışa sunulması bekleniyor. Satışa sunulan fiyat kullanıcılar tarafından yüksek bulunsa da HP dizüstü bilgisayarları çok yüksek amper çıkışına gerek duyuyor ve çoğu HP bilgisayarın şarjı tüm cihazlara uyumluluk sağlamadığı için yüksek fiyatına rağmen rağbet görmesi bekleniyor. Ayrıca üretilen sırt çantası tamamı geri dönüştürülmüş malzemeden üretilmesi ve bu sayede doğaya zarar vermeyecek olması özelliği ile oldukça dikkat çekiyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları