HP Sure View İle Ekran Güvenliği Sağlayacak

Özellikle toplu alanlarda bilgisayar kullanırken, kişilerin ekrana bakmasını istemeyen kullanıcılar için HP’den oldukça önemli bir teknoloji geliştirildi.

HP tarafından yapılan son açıklamalarda HP’nin yeni bir ekran teknolojisi geliştirdiği belirtilirken, bu teknoloji iel birlikte ekranın başkaları tarafından izlenmesi çok daha zor olacak. Taşınabilir bilgisayar çözümleri ile birlikte piyasada oldukça popüler durumda olan markalardan birisi olan HP, Sure View adı verilen yeni bir teknolojiyi kullanıma sundu.

Sure View Nedir?

Sure View adı ile tanıtımı gerçekleştirilen bu teknolojide kişilerin ekranı sadece dik bir açıda görebilmesi mümkün oluyor. Bu bakımdan kullanıcı ekranı tam net bir şekilde göreblirken, kişinin yanındakiler ekranı görüntüleyemiyor. Bu sayede kişilerin ekran konusunda güvenli bir şekilde çözüm bulabilmesi de oldukça kolay.

HP, Sure View geliştirmesinde 3M ile ortak bir çalışma sürdürürken, geliştirilen yeni teknoloji ile birlikte Sure View ortaya çıkarılmış durumda. Yandaki kişilerin ekranı siyah bir şekilde görüntülediği ifade edilirken, bu cafe gibi alanlarda kişilerin güvenli ve sorunsuz bir şekilde bilgisayar kullanabilmesini sağlıyor.

Sure View Kontrol Edilebiliyor!

Sure View özelliğinin kullanıcıların kontrolüne bırakılması üstelik bu konuda avantaj da sağlıyor. Bu sayede kişiler istediği zaman bu özelliği direk klavye kısayolu ile pasif duruma getirebiliyor. İstenildiği zaman da yine Sure View aktif olabiliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları