HP Spectre X2 Geliyor!

HP, Microsoft'un Surface Pro 4'üne rakip Spectre X2'yi tanıttı. Hibrit bilgisayar olan Spectre X2 ile alakalı detaylar haberimizde.

Microsoft tanıtım gününün ardından sadece bir gün geçmesine rağmen o gün tanıtılan Surface Pro 4’e rakip çıktı. HP yaptığı mini etkinlik kapsamında bizlere Spectre X2 bilgisayarını tanıttı. Bu bilgisayar hibrit bilgisayar olarak geçiyor.

Spectre X2 isimli hibrit bilgisayarımızın özelliklerine bakalım, ekran boyutu 12 inç ve FULL HD bir ekrana sahip. Klavyesiz ağırlığı tam olarak 800 gram olan cihazın klavye takılmış ağırlığı ise 1.2 kilogram. Intel Core M3, M5 ve M7 işlemci seçenekleriyle gelen cihaz aynı zamanda 4 GB ve 8 GB RAM seçeneklerini size sunuyor. USB ve SD kart okuma desteği bulunan cihazın Surface Pro’ya göre U şeklinde bir ayak ile havada duruyor.

Bilgisayarın ön tarafında 5 megapiksel arka tarafında ise derinlik algılayabilen RealSense 8 megapiksel kamera bulunuyor. Ses sistemi ise bu konuda üst düzey başarılı olan bir olan Bang & Olufsen tarafından yapılıyor. Wacom firmasının ürettiği ve isterseniz aldığınız kalem ise bilgisayar ile aktif olarak kullanılabiliyor. Klavye ise kutunun içerisinden çıkıyor. Spectre X2’nin Avrupa fiyatı ise 799 Dolardan başlıyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları