Hazmat Surfing ABD'nin Dikkatini Çekmeye Çalışıyor

Bir grup sörfçü, Okyanus sularının ne kadar hastalıklı olduğu konusunda halkı bilinçlendirmek adına “Hazmat Surfing” adına sahip olan bir proje başlattı.

Artan fabrikaların sayısı, İnsan sayısı beraberinde gelen araç sayısı ve bu gibi durumların etkisiyle doğa her gün biraz daha kirleniyor ve zarar görüyor. Bu kötü gidişat sadece havanın ısınması ve buzulların erimesinden değil, Aynı zaman da yaşamış olduğumuz hayatın çok daha zor ve sağlıksız olmasına neden oluyor.

Michael Dryland adına sahip olan fotoğrafçı, İş seyahati sırasında Los Angeles’ta hyer alan bir arkadaşının ziyarete gitmiş Ziyaret sırasında ise sörf yapmak isteyen Dryland, Arkadaşının onu yağmur yağması nedeniyle okyanusa sokmasına bir türlü anlam vermemiş. bu nedenle yapmış olduğu açıklama içerisinde “Yağmur yağdıktan sonra okyanus sularına MRSA, Hepatit C ve diğer bakteriler ek olarak virüs tabanlı hastalıkları karıştırıyor” cevabı almış.

Dyland bu durumu araştırmış ve durumun, Bölgenin hava kirliliğinin neden olduğu fazla yağışlardan dolayı olduğunu anlamış. Bu konu içerisinde yapılması gerekenler incelemiş ve buradaki gibi bir video çekmeye karar vermiş.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi