Hastaların Hayatını Kolaylaştıran Sandalye!

Akıllı sandalye birçok engelli vatandaşın hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan hastalar için hazırlanmış devrim niteliğinde bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Belirli bir alan içerisinde istediğiniz yere gidebilmeyi amaçlayan akıllı sandalyelerin ülkemizde büyük bir ilgi göreceğinden şüphemiz yok.

Sesle kontrol edebilme özelliğine sahip akıllı sandalyeler hastaların ses komutları aracılığı ile isteklerini yerine getirmeyi amaçlıyor.

Onpeta Yazılım şirketi bünyesinde 1 yıldır geliştirilmekte olan akıllı sandalye üzerinde hala çalışmalar devam ediyor. Sosyal sorummluluk projesi olmasının yanısıra şirket patentini almak için gerekli başvurularda bulunmuştur. Devam eden sürecte haklarının korunduğunu dile getiren şirket akıllı sandalye için ekip ruhu ile çalıştıklarını ortaya koymuştur.

İstediğiniz yönde hareket edebilen bu akıllı sandalyeler arama yapma özelliğine de sahiptir. Arama, ekleme, silme, olmak üzere üç seçeneğe sahipsiniz. Eğer  arama modülünde arama komutu vermişseniz bir numarayı direkt olarak arayabilir ya da rehberinizde kayıtlı bir numarayı arayabilirsiniz. Dilerseniz rehberinize yeni kayıtlar ekleyebildiğiniz gibi varolan kayıtları silebilirsiniz. Projenin arama modülünün dışında SMS modülü de yer alıyor. Akıllı sandalye ile sms gönderip alabilirsiniz. Mesaj göndermek istediğinizde ilk olarak bir telefon numarası girmeli ya da rehberinizden bir kişinin ismini girmelisiniz. Daha sonra mesaj olarak göndermek istediğiniz metni girerek göndermek istediğiniz numarayı seçerek gönderme işlemini tamamlayabiliyorsunuz. Gelen mesajları gelen bildirimler ile görebilirsiniz.

Hastaların hayatını kolaylaştıracak olan akıllı sandalyeler projesinin gereken desteği görmesini umuyoruz.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları