Google'dan Türkiye'ye Transit Hizmet

Google tarafından bugüne kadar Türkiye'de sunulmayan transit mod artık Türkiye'de de desteklenecek.

Google özellikle toplu taşıma konusunda pek çok farklı imkanı kullanıcılarına sunarken Google Transit olarak adlandırılan bu özellik bugüne kadar Türkiye'deki kullanıcılara sunulmuyordu. Böyle bir ayrımın olması kullanıcıların çok önemli özellikten mahrum kalmasına yol açarken Google tarafından yapılan yeni açıklamalarda artık bu özelliğin Türkiye'de de desteklendiği belirtildi.

Google Transit Türkiye’de!

Yapılan açıklama ile birlikte kullanıcıların yapacakları güncelleme sonrasında yeni uygulamayı kullanabilmesi mümkün olacak. Yeni uygulama ile birlikte özellikle illerdeki toplu taşıma konusunda kolay bir şekilde destek sağlayabilmek mümkün olacak.

Google Transit Ne İşe Yarıyor?

Metro, tramvay, marmaray ya da bazı dolmuş hatlarının yer aldığı sistem böylece kişilerin toplu taşımalar konusunda ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayacak. Otobüslerin saatleri ve nerede olduğu gibi farklı bilgileri servis aracılığıyla sunulacak olması sadece Türkiye'deki vatandaşlar için değil turistler için de önemli bir seçenek sunacak.

Türkiye'ye gelen kişiler bu özellikten yararlanarak toplu taşıma araçlarını daha etkin bir şekilde kullanabilecek. Özellikle güzergah bilgisinin yer alması sayesinde ulaşılmak istenen bölgeye hangi otobüslerin ya da toplu taşıma araçlarının gittiği kolay bir şekilde öğrenilecek. Bu bilgileri öğrendikten sonra ise kişiler toplu taşıma araçlarının duraklarından bu araçları tercih ederek istedikleri bölgeye kolay bir şekilde erişebilecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi