Google'dan Özel Akıllı Tahta: Jamboard

Google tarafından tanıtımı gerçekleştirilecek yeni bir cihaz hakkında şimdiden bilgi almak mümkün olurken dokunmatik ekranlı özel cihazın iş dünyasına yönelik geliştirildiği belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından geliştirilen özel bir dokunmatik ekran büyük bir ilgi görürken Microsoft'un bu hamlesine Google'dan yanıt gecikmedi. Google tarafından geliştirilen yeni bir cihazın iş dünyasında büyük bir kolaylık sağlayacağı belirtilirken bu yeni ekran sayesinde Google da piyasada var olma imkanı edecek.

Google Jamboard!

Daha çok akıllı tahta ile benzetilen ve Jamboard olarak adlandırılan cihazda yüksek özelliklerin yer alacağı belirtilirken interaktif bir yazı tahtası olarak hazırlanan cihaz böylece iş dünyasının pek çok farklı ihtiyacını giderebilecek durumda. Sunum yapacak bir kişinin gerektiği zaman da farklı bir kaynak üzerinden görüntü ve sunumlarını sergileyebileceği gerektiği zamanda da tahta üzerine yazılar yazarak anlatımını yapabileceği Google Jamboard oldukça esnek bir yapıya sahip.

Jamboard Teknik Özellikleri Neler?

Konuyla ilgili elde edilen bilgilere göre 55 inçlik büyük bir ekranın kullanılacak. Aynı zamanda ekran 4K çözünürlük destekleyecek. Özel bir ekran kalemi ve Google Drive gibi uygulamalar ile uyumlu bir şekilde çalışabilmesi sayesinde büyük bir kolaylık sağlayacak olan Jamboard bu bakımdan kişilerin iş dünyasındaki pek çok ihtiyacını daha kolay bir şekilde karşılayabilecek.

Üstelik kamerası bulunan tahta, canlı yayınları da destekleyecek. Canlı olarak yapılacak yayınlarda da çeşitli anlatım ve yazılar web kamerası aracılığıyla diğer kullanıcılara aktarılabilecek. Bu açıdan yüksek özelliklere sahip olmasının yanı sıra oldukça pratik bir kullanıma sahip olan Google'ın yeni ürününün piyasaya sunulduktan sonra ilgi görmesi bekleniyor. Ürünün 6 bin dolar gibi bir etiket fiyatının olacağı belirtilirken cihazın çıkış tarihi için 2017’nin ortaları işaret edildi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları