Google'dan Okulun İlk Gününe Özel Doodle!

Teknoloji şirketi Google, bugün başlayan 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının ilk günü olduğu için özel bir Doodle yayınladı...


Özel günleri ve tarihleri anasayfasında (kendi verdiği isimle Doodle) yayınlayan Google, okulların açılışı için de yeni bir logo hazırladı. Bütün Türkiye'de bugün başlayacak olan 2018-2019 Eğitim Öğretim yılını kutlayan Google, hazırladığı tasarımında kitap, defter, kalem gibi okul araç gereçlerinden güzel bir çalışma hazırlamış.

Yapılan tasarıma tıklandığında Okul İlk günü araması yapıyor. Daha öncede buna benzer çalışmalar yapan Google, her ülke için ayrı çalışmalar hazırlıyor. Genelde bir ünlünün doğum günü veya ülke için önemli günlerde yapılan Doodle'lar bütün gün arama motorunun anasayfasında bulunuyor.

Doodle, her ne kadar çok daha önceden de kullanılan bir terim olsa da internetin ve arama motoru Google'ın ortaya çıkmasından sonra daha farklı bir anlama sahip. 'Duğdıl' şeklinde okunan Doodle günümüzde, arama motoru Google'ın ana sayfasında 'Google' yazan logosunun sanatsal ve dikkat çekici imaj çalışmalarına dönüşmesi anlamına geliyor.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları