Google'dan iOS'a Özel Gboard Uygulaması

Google tarafından farklı alanlarda çalışmalar sürdürülürken proje ve yeniliklerle bir bir açıklanıyor. Google en son yaptığı açıklama ile tanıtımı gerçekleştirilen uygulama Google Gboard klavyesi oldu.

Dün akşam saatlerinde Google tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte Google Gboard klavyesi resmen tanıtıldı. iOS işletim sistemine sahip cihazlar için geliştirildiği belirtilen Google Gboard klavyesi Apple Store üzerinden resmen kullanıma sunulmuş durumda. Kullanıcılara çok farklı bir klavye deneyimi sunmayı amaçlayan Google Gboard klavyesinin bu bakımdan ilgi görmesi bekleniyor

Klasik klavyelerden pek çok farklı özelliği bulunan Google Gboard klavyesinde arama yapma imkanı da bulunuyor. Aynı zamanda cihaz kullanılan diğer pek çok uygulama ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Üstelik Google Gboard klavyesi GİF ve Emoji desteği de sunuyor.

Kaydırma yöntemi ile kullanıcıların tek tek tuşlara basmak yerine daha hızlı bir şekilde parmağı ile tuşlar arasında gezinti yaparak yazı yazmasını sağlayan Google Gboard klavyesi bu bakımdan yazı yazmada da büyük bir rahatlık sağlayacak. İngilizce olarak yayınlanan Google Gboard klavyesinin önümüzdeki günlerde farklı dilleri de destekleyeceği ve kullanıma güncellemeler ile devam edeceği belirtilirken uygulama iOS 9 ve üzerini destekliyor.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

Aşağıdaki videoda Gboard klavyenin kullanımı ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları