Google'dan Dünya Kadınlar Gününe Özel Doodle!

Arama motoru devi Google özel günleri atlamıyor. Bununla birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel bir Doodle hazırlandı.

Google'ın hazırlamış olduğu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Doodle'ı hikaye tarzında hazırlanmış olup ileri-geri yaparak kadınların hayatımızdaki yeri anlatılmaya çalışmış. Annelerin ve kadınların hayatımızda ne kadar önemli olduğunu vurgulamış.

Google'ın hazırlamış olduğ Doodle'a tıkladığınız zaman ise "Dünya Kadınlar Günü 2017" arama sonuçlarına ulaşıyorsunuz. Birleşmiş Milletler tarafından her yıl kutlanan uluslararası bir gün olup Kadınlar Günü yahut Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak tanımlanıyor.

Kadınların sosyal bilincinin geliştirilmesi, siyasi, ekonomik ve sosyal başarılarının kutlanmasınaa yönelik hazırlanmış özel bir gün olup 1921 yılından bu yana kutlanmaya başlandı.

Peki siz Google'ın hazırlamış olduğu Doodle'ı nasıl buldunuz?

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Çayı seven, çay sevmeyeni anlamayan ne yazık ki işi gereği genelde soğuk çay içen bu dertten muzdarip.. Ayrıca iki nokta cemiyetinin başkanı (..) Hayatı genel anlamda çay ve bilgisayar ile geçer. Teknoloji alanında makale ve haber ve analizler yazdı. Hizmetlerin gerçek kullanıcıları nasıl etkilediği hakkında bilgiler ile ilgileniyor..