Google WiFi Kablosuz Bağlantıyı Yönetecek!

Google tarafından özellikle ev ürünlerine yönelik çok önemli bir cihazın geliştirilmesi yapılırken Google Wi-Fi adı verilen yeni cihazın tanıtımı dün gerçekleştirildi.

Google'ın en önemli projelerinden bir tanesi de akıllı ev projesi. Bu bakımdan evde nesnelerin interneti projesini başarıyla uygulamak isteyen Google yeni donanımlar üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. 4 Ekim tarihinde yapılan tanıtımda bu doğrultuda önemli tanıtımlarda gerçekleştirilirken özellikle Google WiFi Adı verilen cihaz büyük ilgi çekti. Evde kullanılan kablosuz internetini kontrol altına alınmasına ve kişilerin bu kontrol sonrasında farklı cihazların kontrol edilmesi sağlayan Wi-Fi , bu bakımdan büyük bir ihtiyacı karşılayacak.

Bu internet hizmetinin en önemli özelliği ise kablosuz bağlantının tam olarak denetim altında tutulması. Öyle ki son dönemlerde internette olan ihtiyaç arttığından dolayı kişilerin internet şifresinin kırılması ile birlikte internet hizmetinden başkalarının yararlanması mümkün hale geliyor. Google tarafından geliştirilen cihaz internette tüm kontrolü sağlıyor ve bu sayede internet hizmetinden kaç kişinin yararlandığı, anlık tüketim miktarları gibi tüm detayların görüntülenmesini sağlıyor.

Google Wi-Fi Ne Kadar?

Yapılan açıklamalarda yeni cihazın 2016 yılının Aralık ayı itibariyle piyasaya sunulacağı belirtilirken cihazın etiket fiyatı 129 dolar olacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları