Google Play Store'da Uygulamalar ve Oyunları Ayrılabilir

Google Play Store'da uygulamalar ve oyunlar ayrı bölümler halinde verebilir. İşte yaşanan gelişmeler.

Play Store'da birbirine karıştırılan uygulamaların ve oyunların tamamen birbirinden ayrılabileceği gündeme geldi. Uygulama ve oyunların tamamen farklı türdeki yazılımlar olmasına rağmen, Play Store arama sonuçlarına bakarken her ikisi kategoriden de içeriklerin yer alması karışıklık yaratırken bu çoğu kişinin tepkisini çeken durumların başında geliyordu.

Google’dan Hamle Gelebilir

Gelen son bilgilerde Google tarafından yeni bir çalışmanın yapıldığı ve Google Play Store üzerinde uygulamaların ve oyunların ayrı bölümler üzerinden test edildiği belirtildi. Test şu anda çok sınırlı sayıda kullanıcıda görüntülenirken kısa süre içerisinde güncellemenin duyurulması bekleniyor.

Kolaylık Sağlayacak

Oyunlar ve uygulamaların birbirinden ayrılması kullanıcıların daha kolay bir kullanım elde etmesini sağlayacak. Bu açıdan Google Play Store için böyle bir ayrımın yapılması kişiler için cazip bir seçenek yaratabilir. Öyle ki oyun için arama yapmak isteyen kişilerin arama sonuçları içerisinden uygulamaları görmezden gelmeye çalışması gereksiz yere zaman kaybı yaratırken sonuca ulaşılmasını da zorlaştırıyor. Bu açıdan Google Play Store için aslında böyle bir ayrımın yapılması bir anlamda zorunluluk olarak da görülüyor. Şu an için resmi bir bilgi paylaşılmamış olsa da kısa süre içerisinde Google’dan bir duyuru gelebilir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi