Google Play Books'a Güncelleme Geldi

Google’ın Android çatısı altında geliştirmiş olduğu uygulamaları oldukça fazla. Firma Google Play Books için, Gece saatlerinde kullanıcıların gözlerini yormayacak yeni aydınlatma modu Night Light’i duyurdu.

Dünya genelinde kullanıcıların okuma alışkanlıklarını dikkat ettiklerinde en çok 20:00 ile 22:00 arasında kitap okunduğunu açıklayan Google Play Books ürün yöneticisi Gref Hartrell, Resmi Android bloğundaki duyurusunda uygulamanın yakın indirmeye sunulacak yeni Night Light güncellemesini tanıttı.

Night Light Akif bir şekilde geliştirilen Kademe kademe mavi ışığı filtre etmeye yardımcı oluyor. Yani gün batımı rengi gibi ortama çok daha uygun olan sıçan tınlara geçiş yaparak akıllı telefonunu ekranın otomatik olarak bu renkleri sağlıyor. Yeni aydınlatma modu, Kullanıcının günün hangi saatinde kitap okuduğunda uygun bir şekilde doğru renk sıcaklığını sunduğu için gözlerin çok daha z yorulmasına yardımcı oluyor. Night Light’ın, Google Play Books’un hem Android hem de iOS uygulamalarına güncelleme olarak yakında gelmesi bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları