Google Pixel 4 telefonlar 5G ile gelebilir!

5G ile iddia edilen bir Google Pixel 4 XL, 8 GB RAM ile Geekbench'te görünüyor.

Şu anda, geçen yılki Pixel 3 XL'in yerini alacak olan Pixel 4 ve Pixel 4 XL'in ana modelleri hakkında konuşursak, yeni Google Pixel 4 akıllı telefonlar hakkında hemen hemen her şeyi biliyoruz. Ancak 15 Ekim'de bir toplantıyla resmen tanıtılacak telefonlar hakkında bugün yeni bir iddia var ve bu Google için son derece mantıklı görünüyor.

Nereseyde 1 ay sonra resmen tanıtılacak olan telefon için Google bu yıl 5G'yi ekliyor. Bununla birlikte, son zamanlarda üçüncü Pixel 4 modelinin başlatıldığına dair kanıtlar gördük . O zaman bir Google Pixel 4a olabileceğini düşündük, ama aynı zamanda bir Pixel 4 XL 5G de olabilirdi. Google’ın gelecek ay piyasaya sürmesi beklenen amiral gemisi olduğu iddia edilen Geekbench kıyaslama sitesinde tespit edildi. Giriş Google Pixel 4 XL 5G adını gösteriyor. Pixel 4 XL 5G, yeni nesil hücresel bağlantı için X24 LTE yerine Snapdragon X50 modemini paketlemek zorunda kalacak. Modem, Geekbench'e göre resmi olarak Snapdragon 855 olarak bilinen - 1.78GHz octa çekirdekli SM8150 SoC ile eşleştirilecek.

İlginç bir şekilde, Google Pixel 4 XL 5G, kuyruklu bir 8GB RAM paketi sunan ilk akıllı telefon olabilir. Bu, Google’ın amiral gemisi Pixel 2 serisinin iki katı demek oluyor. Google'ın en yeni mobil işletim sistemi Android 10'unu kullanıyor. Kriter puanları dikkate alındığında Pixel 4 XL 5G, Geekbench'in tek çekirdekli testinde 3,545, çok çekirdekli testte ise 10,519 puan kazandı. Bu ilk defa Pixel 4 XL'in 5G varyantı manşet oluşturuyor, tek bildiğimiz bu.

Peki siz yeni telefonlarda 5G özelliğinin olmasına önem veriyor musunuz?

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları