Google Pixel 3 XL'nin Lansmanı Yapıldı!

Teknoloji şirketi yeni akıllı telefonları Google Pixel 3 ve Google Pixel 3 XL'yi tanıttı...


Google tarafından duyurulan yeni akıllı telefon ailesi Google Pixel 3 ve Google Pixel 3 XL ABD'nin New York şehrinde düzenlenen bir etkinlikte resmen tanıtıldı. Ailenin en büyük ferdi olarak tanımlayabileceğimiz Google Pixel 3 XL gelişmiş özelliklere sahip.

Google Pixel 3 XL modeli 6.3 inçlik bir ekranla geliyor. Cihaz Snapdragon 845 işlemcisinden güç alıyor. 4 GB RAM, Bluetooth 5.0, 12.2 Megapiksel çözünürlük sunan ana kamera. Ön yüzde ise 8 Megapiksellik dual kamera teknolojisi yer alıyor. Telefonun kamera yazılımının yapay zeka destekli olduğunu da belirtelim.

Ailenin küçük üyesinde olduğu gibi Google Pixel 3 XL de kablosuz şarj ve hızlı şarj desteği sunuyor. Telefonda 3430 mAh pil bulunuyor. Telefonda 3.5 mm kulaklık çıkışı bulunmuyor. Bunun yerine USB Type-C bağlantısına sahip kulaklıklar tercih edilmiş. 4 GB RAM bulunan telefonda seçimli olarak 64 ya da 128 GB depolama kapasiteleri bulunuyor. Telefon IP68 standartlarında su geçirmeme özelliğine de sahip.

Telefonun yurtdışı fiyatı 900 dolardan başlayacak. Özelliklerine göre fiyatı epey yüksek olan model, ailenin önceki sürümlerinde olduğu gibi Türkiye'de resmi olarak satılmayacak.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları