Google Pixel 3 ve 3XL'nin Lansman Tarihi Açıklandı!

Teknoloji devi şirket Google Pixel 3 ve 3 XL cep telefonu modellerini tanıtacağı resmi tarihi açıkladı...

Bir süredir haberleri internette dolaşan ve çeşitli iddiaların yayıldığı Google Pixel 3 ve 3XL cep telefonlarının resmi tanıtım tarihi duyuruldu. Basın mensuplarını davet eden Google, yeni modelelrini 9 Ekim'de ABD'nin New York şehrinde düzenlenen bir basın toplantısı ile tanıtılacağı açıklandı.

Şirketin uzun senelerdir kendi markası altında çıkardığı model ailesinin en son sürümü olan Pixel 3 ve 3 XL, firma tarafından geliştirilen Android işletim sisteminin güncellemelerini ilk almasıyla ön planda duruyor. Ayrıca bir önceki Pixel modeli olan Pixel 2'nin kamerası da birçok rakibine oranla başarılı sonuçlar vermesiyle bilinmektedir. Üstelik bu kamera tek objektife sahip. Google'ın kendi online mağazası üzerinden sattığı telefonlar Türkiye'de resmi olarak bulunmuyor.

Yeni modellerin çentikli bir tasarıma sahip olacağına kesin gözle bakılıyor. Sızan fotoğraflara bakacak olursak telefonlarda önceki modellerde olduğu gibi tek ana kamera bulunacak. Sektörde amiral gemilerinde standart hale gelen çift kamera özelliği Google Pixel 3 ailesinde yer almayacak. Telefonun arka yüzünde ise bir parmak izi okuyucu bulunacak.

Öte yandan bu etkinlikte sadece Pixel ailesinin yeni üyeleri değil aynı zamanda bilgisayar modeli Pixelbook ve akıllı kulaklık Pixel Bud'ın da yeni sürümlerinin de tanıtılacağı düşünülüyor. Ayrıca beklentiler firmanın Google Asistant destekli Smart Display ürününü de bu etkinlikte tanıtması yönündedir.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları