Google Nexus Tablet Çıkartacak mı?

Geçtiğimiz yıl içerisinde Google firmasının geliştirmiş olduğu Nex 6 akıllı telefon ile birlikte piyasaya kazandırmış olduğu Nexus 9 tabletler ile oldukça köklü değişiklikler yapan firma, 2015 yılı içerisinde yeni Nexus tablet modellerini piyasaya

Geçtiğimiz yıl içerisinde Google firmasının geliştirmiş olduğu Nex 6 akıllı telefon ile birlikte piyasaya kazandırmış olduğu Nexus 9 tabletler ile oldukça köklü değişiklikler yapan firma, 2015 yılı içerisinde yeni Nexus tablet modellerini piyasaya çıkartmayacak gibi duruyor. Android Police tarafından alınan kaynaklara göre 7" ve 10" olarak 2 farklı boyutta beraberinde değişin donanım özellikleri ile piyasaya sunulan Nexus 9'un kullanıcılarının olumlu yorumlarını kazandığı aynı zamanda Google'un Nexus 9 üzerine farklı bir model tablet çıkartmayı düşünmediğini açıkladı.

Nexus tablet üretimi durduracak gibi görünen Google, 2 yeni Nexus akıllı telefon ile global anlamda pazardaki yerini korumayı hedefliyor. Geliştirilecek olan bu yeni telefonlar hakkında pek fazla açıklayıcı bilgi olmamasınıa rağmen bir tanesinin LG 5.2" ekran ile LG ve diğerini ise 5.7" ekran ile Huawei üretilecek diye internet ortamında bilgi sızdırıldı. Paylaşılan bilgilerin doğruluğu henüz bilinmiyor Google bu konu hakkında halen sessizliğini koruyor.

Paylaşılan haberlerin devamında ise Huawei cihaz zerinde sunmuş olduğu Snapdragon 810 CPU donanımı ile LG'nin Snapdragon 808 CPU modeline karşılık çok daha güçlü bir aday olduğu gibi görünüyor. İnternet üzerinde oldukça geniş kitle Google tarafından yapılacak olan açıklamaları merakla bekliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları