Google Maps Yepyeni Bir Özelliğe Sahip Oldu!

Popüler navigasyon uygulaması Google Maps yeni güncellemesi ile müzik çalma özelliği kazandı...


Son yıllarda uygulamaların farklı özellikler sunması normal bir hal almaya başladı. Bunlardan birtanesi de Google cephesinden geliyor. İlerleyen süre zarfında Google Maps'ın yeni güncellemesi ile uygulama içinden müzik desteği sunacak.

Sunulan yeni özellikle beraber uygulamanın içinden çıkmadan müzik dinleyebileceksiniz. Bu özellik üçüncü parti platformları destekleyecek. Buna göre Spotify, Apple Music ve Google Play Music platformlarını Google Maps üzerinden kullanmak mümkün olacak ve uygulamayı kullanırken bu platformlara Google Maps üzerinden de giriş yapabileceksiniz. Bu sayede navigasyon yaparken müzik keyfiniz de sekteye uğramayacak.

Uygulamaya gelen yenilikler bununla sınırlı değil. Google Maps yeni güncelleme ile beraber artık toplu taşıma duraklarına ne kadar yakın olduğunuzu, ulaşım aracının ne kadar sürede geleceğini ve gelen aracın içindeki kişi sayısını da gösterecek. Bu yeni özellik ilk etapta Avusturalya'nın Sidney şehrinde kullanıma sunuluyor. Yeni özelliğin önümüzdeki dönemde farklı ülkelerde de kullanıma sunulup sunulmayacağı bilinmiyor.

Google Maps'e gelecek yeni güncellemenin bu hafta içinden itibaren sunulmaya başlanması bekleniyor. Güncellemenin tüm dünyaya yayılmasının birkaç hafta sürebileceğini de belirtelim.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları