Google Kripto Para Madenciliğinin Sonunu Getiriyor!

Google, Chrome Web Mağazasındaki bütün kripto para madenciliği uzantılarına son verecek...

Google dün yapmış olduğu açıklama ile Chrome web mağazasındaki bütün kripto para madenciliği uzantılarına yasak getirdiğini açıkladı. Google, Chrome web mağazasındaki tek amaç kripto para madenciliği olan uygulamara izin veriyordu.

Google'ın Chrome web mağazası için yayınladığı geliştirici programı kullarında da belirttiği üzere yayınlanacak olan uygulamanın belirtilen amacından başka işlem yapmaması gerekiyor. Fakat anlaşılan o ki yayınlanan kripto para madenciliği uygulamaların yüzde 90'ı bu kriterlere uymuyor.

Google'ın eklentilerden sorumlu ürün müdürü James Wagner geçtiğimiz gün yapmış olduğu açıklamada;“Ne yazık ki, geliştiricilerin Chrome Web Store’da yayınlamak istedikleri madencilik eklentilerinin ortalama yüzde 90’ının politikalarımıza uyum sağlamadıkları görüldü.” dedi.

Bu günden itibaren Google, Chrome web mağazasında hiçbir kripto para madenciliği uzantısı yayınlamayacak ve Haziran'dan itibaren de yayında olanlar kaldırılacak. Kripto para madenciliği yapmayan blockchain uzantıları yasaklanmayacak. Google'ın açıklamasından sonra Bitcoin 9.300 dolardan 9.100 dolar civarlarına geriledi. Ripple ve Ether de değer kaybeden para birimleri arasında yerini aldı.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları