Google Home Gelişiyor! Artık Pizza Siparişi Verebilirsiniz

Google Home, kullanıcıların akıllı hoparlörle konuşarak daha fazlasını başarabilmelerini sağlayan bir dizi yeni gelişme daha gerçekleştirdi. İşte Google Home ile ilgili yenilikler.

Google Home, artık kullanıcıların pizza sipariş etmesini, sağlığın önemi için WebMD'de arama yapmasını, en son haberleri takip etmesini sağlayan yeni yetenekler kazandı. Üstelik Netflix ve Fotoğraflar entegrasyonunu ile birlikte kişilerin farklı işlemleri yapmasını sağlayabilen Google Home için bu yenilikler henüz daha başlangıç. Bu bakımdan Google Home'ın çok yönlülüğüne katkı sağlamayı sürdürecek Google kullanıcıların sesli komutlarla daha fazla iş yapmasına imkan sağlayacak v böylece evlerde özellikle önümüzdeki dönemlerde Google Home olmazsa olmazlar arasında yer alabilecek

Google Home’de Yenilikler Neler?

Pek çok yabancı üreticinin yanı sıra dünya geneline yayılan mağazaları ile popüler durumda olan Domino's Pizza üzerinden kişilerin Google Home ile sipariş verebilmesi mümkün olacak. Konum bilgilerinin otomatik bir şekilde paylaşılabildiği Google Home ‘da bu sayede kişilerin sadece istediklerini söylemesi yeterli. Ardından kalan işlemlerin tümü Google Home tarafından yapılabiliyor.

Şu anda yabancı site ve iş ortakları ile gelişmelerin sürdüğü Google Home için genel olarak yapılabilecekler ise şöyle;

Sağlıkla ilgili sorular için WebMD

Food Network'ten yemek tarifleri alır

Product Hunt'tan teknolojik fikirler alır

Headspace ile meditasyon yapar

Lonely Planet, Tender ile yenilikler keşfeder

Itcher'ten kitap önerileri alır

Haber konusunda ise kuşkusuz dünya genelinde en popüler ve güvenilir kaynaklardan olan HuffPost, NBC News, NPR One, CNBC ve The Wall Street Journal tercih edilir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları