Google Haritalar'dan Engelliler için Önemli Yenilik!

Google Haritalar'ın yeni güncellemesi ile engelli kullanıcılar artık tekerlekli sandalyeye uygun olan rampaları görüntüleyebilecek..

Teknoloji firmaları engellileri unutmayarak özel yenilikler ile karşımıza çıkıyor. Bunlardan biri de Google olup Haritalar uygulamasına yeni bir opsiyon geldi. Artık yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar tekerlekli sandalye için rampaları kolay bir şekilde görüntüleyebilmenin rahatlığını yaşayacak. Diyelim ki gitmek istediğiniz yahut rezervasyon yapmak istediğiniz bir yer var ancak tekerlekli sandalye rampasının olup olmadığını öğrenmek istiyorsunuz. Normalde Street View ile bu yeri dakikalarca kontrol edip belki bilgi sahibi olabiliyordunuz ancak Google bu sorunu tamamiyle çözmek istedi.

Haritalar üzerinde yer alan mekanlara yeni bir bilgi ekranı eklendi. Bununla birlikte artık kullanıcılar tekerlekli sandalye için uygun olup olmadığını öğrenebilecek. Normalde kalabalık oranı, çalışma saatleri, fiyat aralığı, atmosfer gibi çeşitli başlıklar altında mekanlarla ilgili bilgi sahibi oluyorduk ancak yeni güncelleme ile birlikte artık tekerlekli sandalye için uygunluğunu da hızlı bir şekilde öğrenebilmenin rahatlığını yaşamak mümkün olacak.

Hayatı kolaylaştırmak engelleri birlikte kaldırmak için eve kapanmak değil uygun olan yerleri keşfederek var olduğunuzu bilerek yaşamaya ihtiyacımız var. Sizin için için yapılması gerekenler için size ihtiyacımız var. Bu anlamda Google'un yaptığı güncelleme umarım diğer firmalara da örnek olur.

Peki siz tekerlekli sandalye güncellemesini sevdiniz mi?

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi