Google Global'de En Çok Ne Arandı?

Google için 2016'da en çok yapılan aramalar listesinde Euro 2016, Pokemon ve Bowie üst sıralarda yer alıyor.

Yıl sonuna yaklaşılması ile birlikte yıl geneline dair değerlendirmeler ve özel raporlar hazırlanıyor. Bu konuda en çok merak edilenlerin başında Google gelirken Google raporlarına göre dünya genelinde 2016 yılı boyunca en çok dikkat çeken Pokemon GO oyunu oldu. Euro 2016 özelikle futbol turnuvası boyunca oldukça ilgi çekerken sıralamada, genç şarkıcı David Bowie ve ABD Başkanı seçilen Donald Trump yer aldı.

Brexit De İlgi Çekti!

AB ile ilgili oldukça ciddi bir oylama olan Brexit de yine en çok arananlar arasında yer aldı. Bu noktada en çok dikkat çeken ise vatandaşların oylamaya katıldıktan sonra Brexit araması yaparak neyi oyladıklarını öğrenmeye çalışması oldu. Bu bakımdan ilgili dönemde de oldukça ilgi çeken bu ayrıntı da yine 2016’nın unutulmazları arasında.

Google 2016'daki en popüler aramalar ise şöyle:

Pokemon Go

IPhone 7

Donald Trump

Prens

David Bowie

Deadpool

Olimpiyatlar

Slither.io

En Çok Aranan Film: Civil War

Civil War ise en çok dikkat çeken yapımlardan oldu. Üstelik Deadpool, Suicide Squad, Batman v Superman ve Captain America gibi diğer çizgi roman filmlerine karşılık böylesine ezici bir üstünlük kurmayı başardı. Bu bakımdan 2016’nın en parlak filmi Civil War olarak tarihe yazıldı.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi