Google Glass Acil Tıp Teknisyenlerine Yardım Edecek

Google, genişletilmiş gerçekli özelliği ile donatılan Google Glass işçin işleri daha da büyütüyor.

Google Glass'ın temel amaçlarından birinin yerine getirilmesi nedeniyle Acil Tıp Teknisyenleri (EMT) ve paramedics olarak görev yapan kişilere gözlük üzerinden destek verilecek.

Üniversitede Deneniyor!

Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi (UMMS), Google Glass'ın denendiği ve çok iyi sonuçların alındığı kurumlardan birisi olurken burada alınan sonuçlar farklı bölgelerde de Google Glass kullanılmöası konusunda teşvik edici oldu. UMMS, acil değerlendirmeleri sunmak adına üstelik Bu yıl sonuna doğru özel bir etkinlik de organize edecek. Üniversite ayrıca, hastaları bulmaya ve hangilerinin en acil yardıma ihtiyacı olduğunun belirlenmesi adına da Google Glass’ta ısı sensörlerini kullanacak.

Stanford Üniversitesi De Kullanılıyor!

Gözlüğün kullanıldığı diğer bir yer Stanford Üniversitesi. Stanford Üniversitesi otizmli çocuklara yardım etmek için Google Glass'ı tercih etmiş durumda ve Otizm Glass Projesi kapsamında yüz ifadeleri gözlük ile yorumlanıyor ve özel yüz tanıma yazılımının kullanımı ailelere öğretilerek otizmli çocukların ihtiyaçlarının daha iyi bir şekilde giderilmesi amaçlanıyor.

Google Hayata Dokunuyor

Arama motoru devi 18 yıllık bir süreyi tamamlarken bu yeni yılı kutlamalar ile duyuruyor. Özellikle dünya çapında çeşitli partilere ev sahipliği yapan Google Google Glass için artık daha umutlu. Pek çok özel etkinlikte de Google Glass için ayrı bir parantez açıldı.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları