Google, Dünya Kupası için yenilikler peşinde!

Google artık Dünya Kupası aramalarınız için hazır görünüyor. Google, yeni özellikleriyle futbolseverleri mutlu edecek.

Arama ve yazılım devi Google, futbol taraftarları için sahada meydana gelen her şeyin kaydını tutmak için bir takım yeni özellikler açıkladı. Google Arama için Ürün Yöneticisi Yoav Schwartzberg, Google'ın tüm futbol taraftarları için üzerinde çalıştığı yeni deneyimler hakkında ayrıntılı bir blog gönderisi yayınladı. Schwartzberg'e göre, kullanıcılar “grup tablolarını, istatistikleri ve trend oyuncuları keşfetmek için yeni bir deneyim” bulacaklarını belirtti.

Bu video tekrarları, hedefleri ve oyunun gidişatını değiştiren önemli maç anlarını içerir. Bu yeni deneyim, taraftarların gelecek maçları, zamanlamaları, takımlarla ya da karşılaşmalarla ilgili haberleri takip etmelerini, takımların puan açısından nerede durduğunu, oyunculara ve etkinlik parantezleri hakkında bilgi vermesini sağlayacak. Bu deneyim aynı zamanda taraftarlara Canlı maç izlemelerini ya da gerçek zamanlı skorlarla takip etmelerini sağlar.

Şirket ayrıca, ülkelerinin FIFA Dünya Kupası 2018'de yer almaları halinde futbol taraftarlarına Google Doodle’ı gün boyu takip etmelerini istedi . Şirket bu oyunlar için yerelleştirilmiş karalamalar yapmak için yerel bir sanatçıyla çalışmayı planlıyor. Google, Arama'nın kullanıcılarına haberlerini ve bilgilerini almanın tek yolu olmadığını biliyor. Taraftarlar, maçın sonucu için Google Asistan'a skorla ve en fazla golü ve diğer bağlamsal futbolla ilgili soruları puanlayan kişilerden de isteyebilir.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları