Google DayDream'e Özel Klavye!

Google tarafından tanıtımı gerçekleştirilen ve Kasım ayında piyasaya sunulacak olan Google DayDream özel bir klavyeye de sahip olacak.

Google tarafından bugüne kadar geliştirilen en önemli giyilebilir teknoloji ürünlerinin bir tanesi de Google DayDream adı verilen sanal gerçeklik gözlüğü oldu. Özellikle 4 Ekim tarihinde yapılan tanıtım ile kullanıcılara tanıtılan ve büyük ilgi çeken sanal gerçeklik gözlüğü, farklı özellikleri ve beğeni toplayan tasarımı ile sektörde dikkatleri üzerine çekti.

Geliştirmeler Sürüyor!

Google sanal gerçeklik gözlüğü için detaylı bir çalışma yürütürken aynı zamanda cihazı gerçekleştirmeyi de ihmal etmiyor. Öyle ki yapılan son açıklamalarda sanal gerçeklik gözlüğüne yönelik özel bir klavyenin geliştirildiği belirtildi. Sanal gerçeklik gözlüğü için geliştirilen klavye sanal klavye olmakla birlikte özel kontrolcü üzerinden kolay bir şekilde klavye kontrolünün yapılmasını sağlanıyor. Bu bakımdan kullanıcılar yazı yazmak ya da arama yapmak için de bu klavyeyi kolay bir şekilde kullanarak sanal gerçeklik gözlüğünden çok daha iyi bir performans elde edebilecek.

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ve tanıtımı gerçekleştirilen klavye sanal gerçeklik deneyimi yaşamak isteyenler tarafından oldukça beğenildi. Bu bakımdan Kasım ayında piyasaya sunulacak olan sanal gerçeklik gözlüğü piyasaya çıktıktan sonra yüksek satış rakamlarına ulaşabilecek potansiyelde ve bu bakımdan günden güne beklentileri arttırıyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları