Google Daydream Özel Kumandası İle Geldi

Google tarafından dün akşam yapılan tanıtımlarda firmanın büyük umutlar bağladığı Google Daydream gözlükleri tanıtıldı.

Google Daydream adı verilen ve bugüne kadar pek çok farklı bilginin geldiği yeni teknoloji Google tarafından nihayet tanıtıldı. Sanal gerçeklik konusunda geçtiğimiz yıllarda Google Cardboard adı verilen yeni bir ürün ile piyasaya giriş yapan Google, bu ürünü geliştirerek Google Daydream adı verilen yeni bir cihazı piyasaya sundu. 4 Ekim tarihinde yapılan tanıtımlar dünya genelinde büyük bir ilgi görürken Google Daydream özellikleri ve aynı zamanda kontroldeki sağladı kolaylık ile büyük bir ilgi çekti.

Google Cardboard Geliştirildi

Google Cardboard ile çok basit bir kartondan yapılan sanal gerçeklik gözlüğünün yoğun ilgi görmesi Google tarafından tanıtımı gerçekleştirilen yeni cihaza daha fazla ilgi olacağını da gösteriyor. Bu bakımdan tanıtım tarihi itibariyle sanal gerçeklik alanında Google'ın yeni cihazının büyük ilgi görerek sektöre damga vurması da görülebilir.

Özel Kumandası Var

Google Daydream ile birlikte aynı zamanda kablosuz bir kumandanın üretilmesi kontrol ve kullanım açısından büyük bir fark yaratmış durumda. Bu bakımdan butonları kullanarak ya da el hareketlerinizle sanal gerçeklik konusunda kolay bir şekilde kontrol sağlayabileceksiniz. Üstelik bu durum sanal gerçeklik üzerinden oynanacak oyunlar için de büyük bir kolaylık sağlayacak. Öyle ki oyun içerisinde çeşitli nesneleri kullanmanız ve bu nesneleri kontrol etmeniz de yine özel kumanda sayesinde mümkün olacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları