Google Da Trend'e Uyuyor!

Son dönemlerin popüler özelliklerinden olan trend topic için Google da yeni bir çalışma yapmaya hazırlanıyor.

Özellikle Twitter ile hayatımıza giren ve kısaca TT olarak tanımlanan trend topic özelliği pek çok uygulama ve sosyal medyaya da eklenmeye devam ediyor. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda benzer bir özelliğin Facebook için geliştirileceği ifade edilirken, yeni bir açıklama Google’dan geldi.

Google İddialı!

Google için gelen ilk bilgilerde Google trend topic sisteminin geliştirileceği öğrenildi. Bu kapsamda Google ana sayfası üzerinde TT bilgilerini gösterecek. Böylece kullanıcılar arama yapmak için Google ana sayfasına giriş yaptığında aynı zamanda bu TT içeriklerini görecek. Böylece kullanıcı etkileşimi arttırılacağı gibi günlük milyonlarca ziyaretçinin giriş yaptığı sayfada ciddi bir rekabet de oluşacak. TT için Google’da bulunan coğrafyaya göre en çok aranan konular listelenecek. Böylece kişiler listedeki bulunan bir konuyu aramak istediğinde direk listeden seçim yaparak arama sonuçlarına daha kolay bir şekilde ulaşabilecek.

Google tarafından şu anda betada testlerin yapıldığı öğrenilen özellik, önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar için sunulacak. Yapılacak bu geliştirmeler kuşkusuz Google için ciddi bir gelişme sağlayacak. Kullanıcılar tarafından da bu özelliğin sevilmesi ve tercih edilmesi beklenirken, TT konusunda pek çok site ve uygulamadan önümüzdeki günlerde yeni bilgiler gelebilir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları