Google Asistan'ın yeni Ortam Modu yayına başladı!

Google Asistan ortam modu bazı telefonları akıllı ekranlara dönüştürecek.

Bu yıl IFA’da Google, Google Asistan’da Ambient Mode adlı yeni bir özellik açıkladı. Bu mod, takviminizden, mevcut hava durumundan, bildirimlerinizden, hatırlatıcılarınızdan, müzik kontrollerinizden ve akıllı ev kontrollerinizden bilgileri gösterecek. Müziği, akıllı evleri ve daha fazlasını, yalnızca belirli cihazlarda kontrol edebilirsiniz.

Eylül ayında Google tarafından açıklanan ortam modu telefonlar üzerinde çalışmalarına başlayacak. Google asistan aracılığıyla fotoğraf görüntülerini görebilir, müzik çalma, akıllı ev cihazlarını kontrol edebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Telefonunuz şarj olurken telefonunuzu daha kullanışlı hale getirmek isteyen Google, geçen hafta Nokia ve Xiaomi cihazlarına yayılmaya başladı.

Android ürün yöneticisi Arvind Chandrababu, telefonunuzun şarj olurken özelliğin birkaç tıklamayla görevleri gerçekleştirmeyi kolaylaştırdığını söyledi. Ayrıca "Şimdi tek bir dokunuşla alarmı ayarlayabilirsiniz, ilk toplantınızın ertesi gün saat kaçta olduğuna bakabilir, ışıkları kapatabilir ve ayrıca fotoğraf anılarınızı gösteren bir slayt gösterisine sahip olabilirsiniz." cümlelerini de sözlerine ekledi. Tüm özelliklere kavuşunca dilerseniz en alttaki akıllı ışıkları kontrol etmek adına rahatsız etme modunu açabilirsiniz.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları