Google Asistan'ın Kafası Karıştı!

Google Asistan, kimlik karmaşası yaşıyor. Bazı kullanıcılara göre Asistanın aksanı, dili ve cinsiyeti, sorulara cevap verirken rasgele biçimde değişiyor...


Teknolojiye olan bağımlılığımız günden güne artıyor. teknolojik ürünlere ve teknolojiye olan ilgimiz bazen yapay zeka sistamlerini de çileden çıkartabilyor. bunun en son örneği Google Asistan'dan geldi.

Bazı kullanıcıların iddiasına göre, asistanın aksanı, dili ve cinsiyeti, sorulara yanıt verirken rastgele biçimde değişiyor. Google Asistan forumlardaki şikayetlere göre Google'ın sorundan haberi var. Fakat henüz sorunla ilgili bir ilerleme kaydetmemiş.

Bazı kullanıcılar cihazının sadece "OK Google" komutuna cevap vermediğini söylerken bazıları, asistanın cinsiyet ve aksan değiştirdiğini söylüyorlar.

Bir kullanıcı Google Asistan'ı İngiliz kadın sesi olarak ayarlamasına rağmen erkek olarak ve Amerikan aksanıyla konuştuğunu söylüyor. Bazıları ise asistanın ABD'den İngiltere İngilizcesine rastgele olarak geçtiğini ve eski haline geri getirilemediğini söylüyor.

Sorunlar, Google'ın asistana birden fazla dil konuşma desteği getireceğini duyurmasının bir hafta sonrasında çıkmaya başladı. Bu işlev, Google ile istediğiniz dilde konuşmanızı sağlıyor. İşlev şu an sadece İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca ve Japonca dillerinde çalışıyor ve ilk olarak iki dili seçmenizi gerektiriyor. Hem Asistanı hem de kullanıcıları çileden çıkartan bu problem bakalım ne zaman çözüme kavuşacak.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları