Google Android Wear 2.0'i Geciktirecek

Android Wear 2.0 için gelen son bilgilerde, çıkış tarihinde aksama olabileceği belirtildi.

Google tarafından akıllı saat gibi giyilebilir cihazlara yönelik geliştirilen ve yoğun bir kullanım alanı bulunan Android Wear için gecikme yaşanabileceği öğrenildi. Gündeme gelen bu konunun ardından Android Wear 2.0 güncellemesini bekleyen kişilerde hayal kırıklığı yaşanırken, Android Wear 2.0’nin piyasaya çıkış ile ilgili genel bilgiler de verildi.

2017’de Geliyor!

Android Wear 2.0 versiyonunun 2017’de piyasaya sunulacağı açıklanırken, geliştirici sürümünün 2017 yılına kadar devam etmesine karar verildiği belirtildi. Oysa daha önceki planlarda 2016’nın son çeyreği itibari ile Android Wear 2.0’ın piyasada olacağı açıklanmıştı. Bu bakımdan 2017’ye geciktirilecek olan Android Wear 2.0, bu nedenle ancak 2017’de kullanılabilir duruma gelecek.

Android Wear 2.0 için pek çok yenilik üzerinde çalışan Google, materyal tasarım gibi farklı yenilikleri de yine Android Wear 2.0 ile birlikte sunacak. Güncellemede işletim sisteminin özelikle ara yüzünde ciddi bir yeniliğin yapılması beklenirken, Android Wear 2.0 için yapılacak tanıtımlar ile birlikte bu konudaki kesin durum görülebilecek. Farklı özellikler ile piyasaya sunulacak Android Wear 2.0, bu işletim sisteminin kullanıldığı cihazlarda da pratik bir kullanım sunacak. Ayrıca eski kullanımlara göre kişilerin yapmak istediği pek çok işlemi kısayoldan yapabilmesi de Android Wear 2.0 ile birlikte mümkün olacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları