Google, Amazon'un liderliğine göz dikti!

Canalys’in yeni bir çeyreklik izleme tahminine göre Google, 2018’ten ilk çeyrekte Amazon’dan daha fazla akıllı hoparlörleri sattı.

Amazon, 6 Kasım 2014 tarihinde ilk akıllı konuşmacı olan Echo'yu piyasaya sundu. Google, iki yıl sonra rakip ürünü Google Home'u yayınladı. O zamandan beri Amazon, herkesten daha akıllıca hoparlör satıyordu - yani, bu yılın ilk çeyreğine kadar. Yeni bir Canalys raporuna göre Google, 3,1 milyon Google Home cihazını ilk çeyrekte satarken, Amazon yalnızca 2,5 milyon Echo cihazını sattı.

En hızlı büyüyen tüketici segmentinin arkasında yer alan akıllı hoparlörler , 2018'in ilk çeyreğinde% 210'luk bir büyüme kaydetti. Akıllı telefonların toplam gönderimleri, Google'ın Amazon'u ilk kez kullanmasıyla 9 milyona ulaştı. segment, Canalys tarafından bir rapor Perşembe günü belirtti.

Raporda Google'ın, Google Home ve Home Mini cihazlarının 3,2 milyonunu, Amazon'un ilk çeyreğinde, Amazon tarafından gönderilen 2,5 milyon Echo'ya karşı gönderdiği bildirildi. Alibaba , üçüncü sırada yer aldı ve Çin'deki ilk konumunu, Tmall Genie'nin 1,1 milyonuyla korudu.

ABD'deki ev piyasasının dışında büyümeye ve yeni pazarlarda artan çekişmeye odaklanan Google ve Facebook, 2018'in ilk çeyreğinde 1,8 milyon cihazı Çin'e ulaştırdı. ABD, Çin ve Kore'nin ardından akıllı hoparlörler için en iyi pazarı tuttu.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları