Giphy'den Vine Teklifi

Twitter tarafından kapatma kararı alınan Vine için pek çok talip ortaya çıktı. İşte yaşanan son gelişme.

Twitter Vine servisi için kapatma kararı alırken tüm içeriklerin de yok olması bu haber ile birlikte gündeme gelmişti. Son dönemlerde önemli bir atılım içerisinde olan Giphy ise videoların satın alınması konusunda girişimde bulundu.

Vine Etkisini Yitirdi

6 saniyelik videolarının yayınlanması ile kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcının ilgisini çeken ve fenomenlerin oluşmasını sağlayan Vine ne yazık ki balon etkisi yaşadı. Gösterilen etki kısa sürede olduğu gibi sistemdeki kullanıcıların büyük bir bölümü uygulamayı bırakmıştı. Giderek düşük bir kullanım istatistiklerine ulaşan Vine için de yolun sonu böylece gelmiş oldu.

Şu anda pek çok farklı marka ve şirket Vine uygulamasını satın almak adına girişiminde bulunurken Vine üzerindeki videoların kayıt edilmesi ve başka bir sistem üzerinden yayınlanması adına Giphy önemli bir teklif sundu. Özellikle GİF yayınları ile dünya genelinde oldukça ilgi çeken Giphy, Vine videolarının sisteme taşınması konusunda özel bir anlaşma yapma planında. Bu konuda özel bir aracın geliştirilmesi beklenirken Vine kullanıcılarının bütün profil içeriklerini özel araç sayesinde Giphy’e aktaracağı ve böylece Vine kapansa dahi hiçbir içerik kaybının olmayacağı ifade edildi.

Twitter Ne Diyecek?

Twitter tarafından böyle bir kararın nasıl karşılanacağı ise şu an için bilinmiyor. Öyle ki satış noktasında da pek istekli olmayan Twitter yönetimi sisteminin tamamen kapatılması yönünde bir karar almış durumda.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları